DISKUSIA
 
PROFIL ROZVRH ZOZNAM AKTIVITY KONTAKT DISKUSIA - ETIKA FILM ODKAZY

 

 

gifanimácia - diskusia

Napíšte

DISKUSIA - On-line - momentálne nefunguje

Pred začiatkom prázdnin mi prišiel mail od človeka, ktorý sa veľmi domáhal zverejnenia svojho príspevku na mojom osobnom portály, tak som chcela vedieť kto to je a čomu sa venuje, ale darmo zaľahla sa po ňom zem a už sa viac neozval – ale aj tak jeho prianie splnímpripájam aj komentáre priateľov z FB kde som zavesila svoju prosbu o informácie:

SLÁVIKatka: Prosím - kto poznáte toho Jaroslava Broke s freemailom, tak mi pošlite nejaké info, vypisuje a neviem či vôbec niekto taký existuje a je aj z mäsa a kostí :-) – posielam jeho e-mail ... je to zaujímavé, že sa niekto zamýšľa nad tým čo si JA vo svojom voľnom čase skúšam a testujem a nie nad oficiálnymi stránkami štátnych a mestských inštitúcií, ktoré financujeme my z našich daní.
Takže príspevok od „Slováka“ pre obyčajnú nezamestnanú slovenskú ženu:

- kniha návštev -

„Dobrý deň Katarína,
mal som možnost navšívit vašu stránku , ale bohužiaľ vôbec sa mi to nepačilo, človek sa nevyzná kde je čo jednoducho chaos, pozeral som aj vaše umelecké tvorby ale mám pocit ze je to skôr o vás povedané narcismuz a nie o umení,umenie je niečo ine ako to čo máte vy.Tiež by som chcel podotknuť , veď keď je to vaša stránka, prečo tam máte jednoducho také bludy, prepačte za výraz ,ale koho čo zaujíma ake máte vy problémy, príde mi to veľmi prehnané a domýšlané. Raz v jednom časopise som čítal ze stránka napriklad webová alebo kniha vypovedá o autorovi, a ja keď mám povedať záver vy ako osoba musíte byť ako ta vaša stránka jednoducho chaoticka a narcisticka iba ja a ja a ja .Dúfam že tento moj príspevok uverejnite,máte to tak tam napísane.
s úctivym pozdravom Jaroslav Broke - jaro brednik <jarobroke@gmail.com>“

Odkazy z FB:

Erika K. - Nepoznám toho človeka, Kati, ale to môže byť kľudne nejaké vymyslené meno a je za tým niekto iný. Kašli na to, nič si z toho nerob, snáď Ťa niečo také nerozhádže. Práve o to totiž dotyčnému ide. Ja Ťa poznám viac ako len z internetovej stránky a rozhodne NIE SI chaotická ani narcistická :-)))

SLÁVIKatka : ... za to, že sa sebarealizujem sa nehanbím, veď k tomu som viedla aj študentov a web na ktorom mám vlastné veci a opisujem vlastne problémy je len a len moja osobná výpoveď plná pohľadov na svet a kto to nemusí, tak len stlačí enter.

Kryštof V. : Já to beru jen jako vyjádření názoru jednotlivce, vůbec mě to netrápí. Pro mě naopak je ta stránka zajímavě udělaná a kresby mají obrovský náboj, líbí se mi moc... Takový obrázek by mě i těšíl kdyby mi viśel doma :)

SLÁVIKatka : Erika práve naopak mňa to nerozhodilo len zarazilo ale odpísala som mu toľko :
" Prajem krásny deň Jaro,
napíš čo robíš v akej oblasti sa pohybuješ, lebo ani na googly som o tebe nič neobjavila a to je ako v tom vtipe,
že maximálne utajenie znamená, že vás nenájde ani tento vyhľadávač.
A možno tušíš, že na klávesnici je aj tlačidlo enter, tak snáď vieš na čo slúži :-))))))))))))))))))))))))))))))))
...ďakujem za nový impulz pre článok, názov ešte neviem, ale jeho obsah bude asi takýto:
... je to zaujímavé, že sa niekto zamýšľa nad tým čo si JA vo svojom voľnom čase skúšam a testujem a nie nad oficiálnymi stránkami štátnych a mestských inštitúcií, ktoré financujeme my z našich daní.
S pozdravom
SLÁVIKatka :-) a som rada, že konečne niekto napísal, že som NARCIS, je to lepšie ako to čo sa hovorí o iných – a ako narcis ti písem v takomto krásnom narcistickom odtieni a prajem tiež dobrý deň ... a musím dodať, že závidím - tiež by som chcela mať také halúzne problémy :-))))))))))))))))))))))))))))))))“

Peter H. : neviem kto to je , ale po anglicky Broke je jeden co " nema peniaze"
posli jeho emaily do JUNK MAIL a bude blockovany,,,

SLÁVIKatka : Peter presne to som si prvé všimla aj ja :-))))
A potešil ma názor môjho ocina k tejto reakcii „JB“ – že kto nič nerobí - nič nepokazí ... a preto sa nájdu aj dudroši, ktorým sa nepozdáva to čo robím :-) ale stále nikto s týchto kritikov nevie zaujať stanovisko k mojej triviálnej otázke: A ako to mám urobiť lepšie ?
Je ľahšie haniť ako radiť a to som si odskúšala aj v školstve za tých sedem rokov aj na vlastnej koži.

Peter H. : ľudia sú zbabelí, neotváraj emaily od ľudí ktorých nepoznáš, a zabudni na to teraz, pretože vieš čo si a kto si,,,

SLÁVIKatka : :-)))) ja mám nainštalovaný The Bat! takže občas skôr ako sa rozhodnem môj zrak zvedavo spočinie na slovách mailu, ktorý je ako ďalšia výzva alebo kritika :-)))))))))) ale ako píšeš viem čo som a aj to kam smerujem – a ako si už skôr písal - musím si veriť - bez toho sa nedá posúvať, lebo kto sa stále otáča, tak sám seba brzdí (a zavadzia druhým :-()

O D K A Z :  

Dôvody mojej neprítomnosti v ateliéri

Bohužiaľ situácia v škole sa vyostrila v mojom prípade do pracovno-právnych problémov a vedenie školy (riaditeľ p. Mgr.Ľ.G. ) si viac „nepraje“, aby som učila na Zuške - Októbrovej z dôvodov, ktoré ani ja do dnešného dňa nepoznám, aj keď som tieto dôvody žiadala sprístupniť písomnou formou, aby som bola krytá v súčasnej neistej dobe voči prepusteniu, (napr. zo zníženia počtu žiakov, ...), dodnes sa tak nestalo.

Z presunom na inú školu a do menších priestorov samozrejme naďalej nesúhlasím!
A vyjadrujem svoj verejný nesúhlas.
Taktiež verejne vyzývam Pána riaditeľa, aby okamžite prestal z ohováraním mojej osoby, aký je chudák a všetci ostatní mu chcú len uškodiť a hlavne, že si dovoľujem s ním konečne písomne a verejne nesúhlasiť aj ja sama.

Je „verejný činiteľ“ (ako sa väčšinou obhajuje), tak jeho verejné poslanie by malo slúžiť verejnosti a nie proti verejnosti alebo jednotlivcom.  
Ak neznesie prístup verejnosti k informáciami a verejnú kritiku na svoju osobu v prípade, ak má niekto záujem o informáciu o jeho odmenách alebo iných aktivitách v škole (viď tabuľka) nech nezabúda na čo má občas SR v EÚ zákonné právo a nie riešiť práva občana (aj učiteľa) vyhrážaním, prepustením, či trestom ...

Prešovská Zuška je stále štátna škola a to je asi najväčší problém niečo v takejto inštitúcií presadiť z radu obyčajného učiteľa – pedagóga vo.

– textový škriatok: Súdruhovia zabúdate, že socializmus úž skončil v roku 1989.  -

Ešte raz úprimne ďakujem za podporu rodičom a priateľom, ktorých potomstvo som učila a výtvarne viedla sedem rokov, aj za to, že chceli ísť s danou vecou za zriaďovateľom a spísať petíciu, ktorú som vtedy stopla, aby sa situácia nevyhrotila v môj neprospech, no v danej situácii je moja osoba pod psychickým tlakom, ktorý ma závažný vplyv na moje zdravie.

Taktiež ďakujem sponzorom web stránky, ktorú už denne navštevuje viac ako 250 ľudí z celého Slovenska (čo je už zhruba 7500 Slovákov mesačne a ďalších niekoľko tisíc zahraničných návštevníkov).

Katka

 

t a b u ľ k a - o d m i e n

Pre info: modré stĺpce sú odmeny môjho riaditeľa (len z profesie riaditeľa). Skúste uhádnuť koľko dostali jeho podriadení zamestnanci? Ďalšie stĺpce sú pre porovnanie odmeny ďalších riaditeľov umeleckých zušiek v PO.

- kniha návštev -

Dobrý deň pani Sláviková,
viem, že sa nepoznáme, no úplne náhodou som navštívila vašu
stránku http://www.atelier.malby.sk/. Je pre mňa povzbudzujúca,
inšpiratívna,...nepoznám Vás, ale z nej viem vycítiť a vyčítať
Vaše zanietenie pre umenie a prácu s deťmi.
Ja som ešte mladučký, neskúsený, práve začínajúci pedagóg VO
na ZUŠ. Ak máte chvíľočku času, rada by som Vás požiadala o
malú radu pri tvorbe časovo-tematických plánoch, najmä pre nižšie
ročníky. ZUŠ, na ktorej pracujem, mi neposkytla žiadne učebné
osnovy ani časovo-tem.plány, a vzhľadom na súčasné inovácie v
kurikulárnych dokumentoch pre ZUŠ, sú na stránkach Ministerstva
školstva a ŠPU v dokumentoch ISCED 1B a ISCED 2B iba dosť chabo
vymedzené kľúčové kompetencie absolventa ZUŠ.
Hodili ma do vody a musím plávať a úplne sama   ale bola by som Vám
veľmi vďačná za akékoľvek "nakopnutie", pomoc. Pociťujem svoju
neskúsenosť práve pri tvorbe štruktúry učiva. Neviem odkiaľ
začať, ako postupovať, ako profilovať osnovy od prípravného
štúdia po najstarších žiakov. Chcem učiť systematicky, plánovať
si, implementovať tvorivé a inovatívne postupy, ale chýba mi to
jadro, vytvoriť systém a taktiež pomoc staršieho a skúsenejšieho.

Ďakujem za odpoveď a prajem Vám krásny deň.
učiteľka Michaela

--- Monday, November 5, 2007 ---

Milá Katka,
děkuji za Vaši odpověď i inspiraci, jsem Vaší reakcí mile překvapená. Ten dotaz jsem spíš jenom "prubla", a ani jsem
nečekala, že se mi skutečně dostane odpovědi. Takže "benziňáky" vyzkouším, pak se pochlubím výsledky (budou-li nějaké).
Ukázky mě nadchly, škoda, že to nemám víc při ruce, ráda bych některé věcičky viděla "na živo" a poptala se co a jak
(přece jenom jsem v oboru amatér), takhle na dálku je to poněkud nepružné.
Děkuji za Váš čas a milou slovenštinu - má pro mě nádech vzpomínek na studia a řadu přátel - a přeji hezký kreativní den.

Renata

--- Monday, November 5, 2007 ---

Prajem Vám pekný deň pani doktorka! Veľmi pekne Vám ďakujem za pochopenie a pomoc. Veľmi milo ste ma prekvapili(priznám sa, odpoveď som neočakávala). Ešte raz Vám ďakujem, nie len za informácie ale hlavne za ochotu a záujem, ktorý ste prejavila. Ďakujem!!! Prajem krásny deň.
S pozdravom Rakovanová

--- Monday, October 29, 2007 ---

Prajem Vám pekný deň pani doktorka!
Volám sa Štefánia Rakovanová a som študentkou tretieho ročníka Elementárnej a predškolskej pedagogiky. Keďže na internete
som objavila úvod Vašej diplomovej práce \"Papier ako výtvarný materiál\", chcela by som Vás poprosiť o pomoc.
Témou mojej bakalárskej práce je \"Papier, jeho výrazové možnosti a spôsoby využitia vo Výtvarnej výchove.\" Zohnala
som si knihy od V. Roeselovej, ale ešte stále sa mi vidí, že je to málo. Chcela by som Vás poprosiť o tituly niektorých
kníh, ktoré ste použili pri svojej diplomovej práci.
Za pochopenie Vám ďakujem a prajem krásny deň.
S pozdravom Rakovanová - viac dpoveď PDF

--- Wednesday, October 31, 2007---

Milá Katka!
Už hodně času jsem strávila surfováním a hledáním nových inspirací na batiku, až na Vašich stránkách jsem narazila na
něco nového - BENZIŇÁKY. A od té doby nespím a mám dům zamořený benzínem, ale na správnou techniku mramorování jsem
nepřišla. Poradíte mi prosím? Bohužel se obávám, že nemám co nabídnout na oplátku. Jsem technik - nábytkář - učitelka.
Děkuji a přeji hezký den!
Renata

--- Thursday, September 13, 2007---

Prajem pekný deň a dobrú náladu nielen v škole.
Ďakujem za Váš záujem. ...Keďže som rozhodila viac sietí, nakoniec sa mi ozvalo pár dobrých duší. Inak som pre Vás priďaleko z Ilavy (Trenčín) a prebrala som teraz v Ilave VO v ZUŠ. Venujem sa arteterapii. Páčia sa mi Vaše stránky i práce (žiacke, ale aj Vaše modely sú cool...) Ešte som nemala to šťastie venovať sa hlbšie nejakému počítačovému štúdiu a keď som sa konečne rozhýbala, tak som zistila, že všetky podobné kurzy sú teraz tak žiadané, že zatiaľ narážam na plné stavy. Dostať sa na štúdium napr. do MPC v Trenčíne je asi nemožné. Ja čakám už skoro druhý rok a stále sa nie som v poradí. Ak by ste vedeli o niečom dajte vedieť. Ako vidieť podľa valčekov ste nápomocná dušička... Ozvite sa. S pozdravom
Dana Vlčková

--- Thursday, September 13, 2007---

Dobry den, ako to uz byva, to najlepsie najdeme nahodou. Manzel je na sluzobke, maly syn konecne zaspal a tak som sa flakala po nete a nasla tu vasu milu stranku.
Ked som tak preklikavala, tak ako prve ma zaujali pomalovane dvere na jednom obrazku a potom zrazu adresa: Oktobrova ulica. Povedala som si, ze pekna nahodicka, ja tiez na takej byvam, a az potom ma napadlo pozriet sa lepsie co je to za stranku a z akeho mesta (to viete, pokrocila hodina :-)). A tak som zistila, kto ste, ze tie dvere su v budove ktoru mame pod oknami a ktoru stale na prechadzke s kocikom obdivujem a ze dokonca existuju aj kurzy pre mamicky a ze este nie som taka stara ako som si myslela, alebo aspon ze sa mozem aj ja prihlasit a oprasit stare pekne casy chodenia na \"vytku\".
Pravdupovediac dnes nebol dobry den, ale toto ho aspon trocha vylepsilo, take pekne nahodicky...
Prajem vela spokojnych ziakov a stastny skolsky rok. A aby som nezabudla aj dobru noc :-) Libusa Babincakova.

--- Friday, August 10, 2007---

Pekny den, daaaaaaaaakujem za Vasu stranku!!!!!!!!!!!! Je to super ,ze nieco take ste vytvorili a dali k dispozicii vsetkym , co maju radi umenie. Ja som teraz nastupila do ZUS ako ucitelka VV odboru a velmi mi to pomohlo zorientovat sa a nabrat spravny kurz .Doteraz som ucila 15 rokov VV v beznej skole a tam niet tolko casu a moznosti ako v ZUS.
Ako male podakovanie posielam Vam typ, maly objav na internete : http://www.ambientdesign.com/artragefeatures.html
Mgr. Ivana Šaková.

--- Friday, April 20, 2007---

ahoj katka,
este mi napadlo, ze ti poslem odkaz, na toho mojho kamosa, ktory ma este v lete fotil, takze toto je peto bero:
http://bero.wz.cz/
pekny vecer. pa Dzulijet.

--- Monday, April 16, 2007 ---

ahoj katka,
posielam ti odkazm, na nasu skolu, pozri si galeriu ziackych prac, posledna aktualizacia bolo asi tak pred dvoma rokmi, su tam i nejake celkom pekne kostymy a saty ..
http://www.zsus-po.sk/
nasla som i nejake maturitne oznamka:
http://www.birdz.sk/maturitne-oznamka/oznamko.php?oznamko=244&vrubrike=32
http://www.unicon.sk/
posielam ti este tie reprodukcie umeleckych diel a nasla som tam i akoze secesne lampy od tiffaniho:))
take iste ako maju v diele, ale su o dost lacnejsie ako z diela. pekny den. pa Dzulijet.

--- Thursday, March 15, 2007 ---

Ahoj Katka. Volám sa Nikola a o pár zýždňov končím štúdium na
PF v Nitre odbor výtvarná tvorba a výtvarná výchova.
Nezvyknem písať len tak cudziemu človeku, ale tebe som musela
napísať, že tvoja stránka je fakt super. Prehľadná ,konštruktívna
a hlavne inšpiratívna. Keď vidím tvorbu, ktorú robíš s deťmi, len
si potvrdzujem, že štúdium, ktoré som si vybrala, je krásne.
Veľa tvorivých nápadov a inšpirácií praje Nikola.

---

Píšte čo najviac, budem rada ak mi napíšete, čo sa Vám na stránke páči, či nepáči, čo by ste radi na stránkach videli, čo by ste na stránkach zlepšili. Alebo píšte len tak bez zjavného dôvodu, ak máte niečo zaujímavé, či podnetné a vonkoncom sa nebojte opýtať, ak niečomu nerozumiete.
e-mail: slavik@malby.sk, v subjekte správy prosím uveďte text:
"Web - atelier.malby.sk"

PRADIDLÁ
- Neurážajte nikoho
- Pridávajte len slušné príspevky
- Nepíšte pod menom nikoho iného
- SPAM a nepovolená reklama sa trestá
- HTML tagy nie sú povolené
- Používajte len formátovanie, ktoré je uvedené na políčkom správa
- Som len amatér, tak ak poznáte jednoduchšie riešenie, dajte mi vedieť, ale poprosím slušne
- Je zakázané písať pod menom Admin

Netiketa - pravidlá slušného správania na sieti
hore - diskusia

Slovo netiketa vzniklo spojením slov "net" (sieť) a "etiketa" (súhrn pravidiel spoločenského správania a zvykov). Predstavuje teda pravidlá správania sa na sieti.

Aj keď sa netiketa považuje len za "nepísaný súbor pravidiel", jej nedodržiavanie sa chápe ako prejav neúcty, egoizmu až vulgárnosti.
Pre každú činnosť v sieti internet existujú pravidlá netikety. V nasledujúcich kapitolách sa o nich dozviete viac. Vo všeobecnosti by sme ich mohli zhrnúť nasledovne:

• Nerobte iným to, čo nechcete aby robili vám
• Nezabudnite, že aj na Internete komunikujete s človekom (nie s počítačom bez duše)
• Chovajte sa rovnako, ako v normálnom živote
• Vždy si zistite, kde sa na Internete nachádzate (rôzne krajiny, kultúry, náboženstva, zvyky)
• Zbytočne neoberajte ostatných o čas a peniaze (brať ohľad na tých, čo majú slabšie pripojenie)
• Nech si o vás nemyslia, že ste neotesanci (publikovať pravdivé informácie, bez gramatických chýb)
• Podeľte sa s ostatnými o svoje vedomosti (každý môže pomôcť)
• Dodržujte súkromie ostatných (aj tu platí listové tajomstvo, neposielajme spam t.j. nevyžiadanú poštu)
• Nezneužívajte svoju moc a vedomosti (platí pre systémových správcov, ktorí vedia prečítať e-maily)
• Odpúšťajte druhým chyby (byť tolerantný a trpezlivý, obzvlášť k nováčikom)

Pre bezpečnosť počítačov v domácnosti sa odporúča podľa - http://www.staysafeonline.info - dodržiavať nasledovné zásady:

Používajme antivírusový softvér
• Neotvárajme e-mailové správy od neznámych odosielateľov
• Používajme neuhádnuteľné heslá
• Chráňme svoj počítač firewallom
• Rozumne zdieľajme svoje dokumenty
• Nezverujme počítač iným
• Zálohujme svoje údaje
• Pravidelne inštalujme nové bezpečnostné záplaty programov
• Ubezpečme sa, či tieto zásady poznajú a dodržiavajú aj členovia našej rodiny

Zdroj:

-Študijné texty dištančného štúdia VIV
-Netiketa http://www.albion.com/netiquette
-Netiquette Guidelines http://www.dtcc.edu
-Internet: Netiketa http://www.neviditelnypes.cz/clanky

DISKUSIA - DISKUSIA späť hore
Aktualizované o1.o1.2oo8
jpg - pedagógička Katka
KONTAKTFILM
Copyright © SLÁVIK.sk 2oo6.